SZKOŁA GLENWOOD

Cześć, Przyjacielu!

To jest miejsce gdzie możesz poznać moich kolegów ze szkoły. Już znasz moich przyjaciół Fabiana, Jasona, Sniva, Jonathona i Keitha - wszyscy chodzimy do Glenwood Private School For Boys (Glenwood - Prywatna Szkoła dla Chłopców), najlepszej szkoły dla chłopców w klasach 5 - 8 w okolicy (w opinii pani dyrektor). Jest raczej stara (i nasza szkoła i pani dyrektor...) i konserwatywna. Jest też za mała, żeby uczyły się w niej dziewczyny, ale jest tu sąsiednia szkoła dla dziewczyn, a my dzielimy z nią boisko.

Zawsze, gdy wracamy do domu idą za nami dziewczyny, gwiżdżą, chichoczą i śmieją się głośno, kiedy się odwracamy i patrzymy na nie. Nienawidzę, gdy to robią. Nigdy tak naprawdę z nami nie rozmawiają, ale i tak nie wiedziałbym, co im odpowiedzieć.

Nigdy nie wiedziałem, o co chodzi starszym chłopakom, gdy mówili, że chodzą do szkoły bólu - do czasu, gdy tam poszedłem. Uwierzcie mi, jest ciężko. Gdyby Jason nie pomógł mi z matmą, prawdopodobnie powtarzałbym klasę. Powinniście zobaczyć naszą dyrektorkę, dr Aghatę Gothenburg.

Gdy schodzi korytarzem, mówimy "Mumie ożywają", ale zgaduję, że nigdy tego nie zrozumiała i myśli, że krzyczymy "mamusie czekają" albo coś podobnego.

Ostatnim razem w każdej klasie wysłała listy do naszych rodziców, pytając ponownie, czy może dawać nam klapsa, bo stajemy się coraz bardziej dzicy. Nie uwierzycie jak wielu rodziców stwierdziło, że to dobry pomysł!

W Glenwood nosimy mundurki szkolne. Kiedy zobaczysz mój album szkolny, będziesz wiedział, że nie jesteśmy zmuszani do noszenia mundurków każdego dnia, szczególnie, kiedy robi się za zimno. Ale nasi rodzice zapłacili za to całe wyposażenie i oni zmuszają nas do ubierania go. To naprawdę wygląda całkowicie niestylowo! Dziewczyny śmieją się z nas, gdy nas widzą na boisku w naszych starożytnych strojach gimnastycznych. Ale najbardziej nienawidzę noszenia krawatów!

Nauczyciele wpadają w szał, gdy widzą, że wyglądamy nieschludnie. Keith lubi nosić czapkę tyłem do przodu, ale to wygląda dziwnie z jego długimi włosami, więc kiedy widzi go pani Gothenburg, on ma kłopoty - jak zawsze.

Na wszystkich koszulach mamy przyszyty herb szkolny. Więc każdy może zobaczyć, że chodzimy do "szkoły bólu". Ale nie nabijajcie się z nas, przetrwamy razem!

Autor: Niklas Edlund     Tłumaczenie: A.V.