NIKLAS EDLUND

Okay, oto ja. Był koniec roku, gdy zrobiono to zdjęcie.

Przeważnie czas spędzam z Jasonem i Fabianem - moimi najlepszymi przyjaciółmi. Zawarliśmy specjalną umowę... ale możliwe, że już o tym wiesz. W każdym razie, pozwoliliśmy przytulać i całować się nawzajem. I chcemy mówić sobie tylko prawdę.

Jesteś wysportowany? Lubisz walczyć z innymi chłopcami? Ja jestem niezbyt wysportowany. Czasami pływam i gram trochę w baseball... to wszytko. Możesz nazwać mnie fajtłapą. Tak, jestem słabeuszem. Jeśli chcesz się ze mną bić, to już wygrałeś. Co jest w tym takiego śmiesznego? Nie chcę tego. Nienawidzę tego. Już wolę być nazywany fajtłapą.

Kiedy oglądam film lub czytam książkę, nigdy nie lubię bohatera. Ten gościu, który robi niebezpieczne rzeczy i jest zawsze odważny. Nie ma nic odważniejszego od poświęcenia czegoś?

Gdy Fabi, Jason i ja bawimy się w przygodowe gry, nigdy nie jestem głównym bohaterem. Może dlatego, że uwielbiam poświęcać się w zabawach i odgrywać sceny umierania. To jest takie słodkie, gdy ktoś mnie trzyma mnie za rękę, a ja ostatkiem życiowych sił wyszeptuję ostatnie słowa!

Resztę wolnego czasu spędzam z astronomią i nauką gry na pianinie. Fasynuję się wszechświatem. Czy naprawdę nie ma końca? I czy ma początek? Czuję się taki mały, gdy patrzę w nocy na gwiazdy.

Mam też małą siostrę. Ma na imię Tina. Jest strasznie wścibska i złośliwa. Jak to siostra.

Dlaczego nie mogę mieć brata? Starszego brata? Wiem, że na to jest już za późno. Uważam, że to nie jest w porządku.


Autor: Niklas Edlund     Tłumaczenie: A.V.