DAVY CAULFIELD

Cześć, jestem Davy!

Oto jestem w moim naturalnym środowisku, wspinając się na drzewa. Niektórzy ludzie myślą, że Tarzan musi być moim prawdziwym tatą. Cały czas spędzam na drzewie. Czasami siedzę sobie na gałęzi i patrzę w dal. Wtedy drzewo zamienia się w co tylko zechcę, od zamku po statek kosmiczny. Lubię czytać science fiction iI fantastykę i wyobrażać sobie, że jestem częścią historii. Czasami rysuję obrazki o rzeczach, o których czytałem.

Ponieważ aż tak dużo czytam i nie jestem dobry w grach zespołowych, koledzy myślą że jestem dziwny lub maminsynkiem. Ale lubię być wysportowany. Lubię pływanie, tenis i bieganie, ale w zespole zawsze wszystko pomieszam. Nie lubię tego. 

Nie mam nic przeciwko byciu samym, kiedy rysuję albo kiedy moi przyjaciele są zajęci, więc niektórzy myślą, że lubię być samotny. Może czasami, ale lubię też mieć kolegów. Po prostu nie chcę "kolegów", którzy przychodzą tylko po to by udowodnić, że są albo żeby się ze mnie ponabijać. Niektórzy z moich kolegów są w porządku, ale chciałbym żeby mój przyjaciel, Timmy mógł tutaj mieszkać. Bardzo się wzajemnie lubimy, ale on musiał się wyprowadzić.

Na szczęcie znalazłem nowych kolegów, Keitha i Martina. Znalazłem ich w moim domku na drzewie.


Autorzy: Davy i Niklas Edlund     Tłumaczenie: A.V.